Ikea bude v Česku pronajímat nábytek. Zatím jen firmám

Firmy, které letos finančně decimuje pandemie, získají možnost alespoň trochu ušetřit. Nábytkářský řetězec Ikea chce už v příštím roce začít B2B zákazníků nabízet kancelářský nábytek k pronájmu.  

„Půjčování nábytku je ve fázi přípravy a bude zaměřeno na firemní zákazníky. O službu je zájem a vnímáme, že má potenciál. V současné době řešíme operativní záležitosti. A rádi bychom ji spustili v příštím kalendářním roce,“ řekl MAM tiskový mluvčí Ikea Petr Šašek.  

S pronájmem souvisí i další „udržitelná“ iniciativa, výkup starého nábytku. Ikea nyní startuje „buy back“ kampaň v Irsku a Británii, která je směřována na Black Friday, tedy na 27. listopadu. Zákazníci své použité kousky dopraví do obchodního domu a podle stavu nábytku získají voucher na nákup. Za komodu s pár škrábanci tak získají například voucher v hodnotě 30ti procent původní ceny. A kousky „jako nové“ mohou dosáhnout i na 50procentní voucher.  

Podle Šaška byla Česká republika jednou z prvních zemí, kde Ikea odkup použitého nábytku přes službu Druhý život nábytku zavedla. „K aktuální globální kampani Ikea se nepřipojujeme, protože u nás služba Druhý život nábytku funguje opravdu už od roku 2017,“ komentuje Šašek. 

Firma chce být v roce 2030 plně cirkulární, čehož chce docílit mj. s pomocí zmíněných iniciativ. Ještě letos plánuje Ikea ve Švédsku otevřít první plně secondhandový obchodní dům. S nábytkem oblíbeného obchodu se čile obchoduje na secondhandových platformách typu Sbazar.cz. Zejména kousky z již ukončených sérií doslova mizí pod rukama. 

MAM_mockup_230x307_cover_2026-27_srpen

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_mockup_230x307_cover_2026-27_srpen

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Customer, hands and concierge with service bell for request assistance or help in hotel
U017794
ČT stávka

MAM Exkluzivně v časopise

Richard Valtr
Olmer_Datarun
Liane Rothenberger
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Lidl Tlapková Patrola
GymBeam Kreatin
Dm vedení
MAM Souboj spotů - červenec 2025
Lidl Tlapková Patrola
GymBeam Kreatin
Dm vedení
MAM Souboj spotů - červenec 2025