Z hesla „Díky, že můžem“ se stala stabilní neziskovkou, která dává hlas mladé generaci a připomíná svobodu. Za 11 let přidala k oslavám 17. listopadu i celoroční projekty. Studio Najbrt sjednotilo aktivity spolku do vizuálního stylu inspirovaného událostmi roku 1989.
„Náš koncept vychází z odkazu revoluce v roce 1989 a toho, co zásadně změnilo naše životy. Důležité je samotné logo, ve kterém je písmeno Ypsilon zároveň vykřičníkem a odkazuje i k symbolickému véčku. Vizuál je charakteristický zkracováním celého názvu na pouhé ,Díky‘, což odpovídá současným komunikačním potřebám. Široká barevná paleta souvisí s množstvím aktivit ,Díky, že můžem‘. Při tvorbě jsme mysleli především na mladou generaci. Cítíme potřebu nevracet se do minulosti, ale oslovovat je jejich současným jazykem s novými tématy. Právě proto jsou autory konceptu mladí členové našeho studia,“ okomentoval novou vizuální identitu Aleš Najbrt, zakladatel a kreativní ředitel designového Studia Najbrt. Autorem loga je Tuan Vuong, art directorem Aleš Najbrt.
„Čeká nás 35. výročí sametové revoluce a s ním spojené nové výzvy a úkoly jak pro demokracii, tak pro Díky, že můžem. Tyto výzvy si uvědomujeme a chceme se k nim postavit čelem. Demokracie není jen prázdné slovo. Je to podoba světa, do které jsme se my mladí narodili, a ve které chceme žít. A to chceme ukázat i našim vrstevníkům – připomínat historické události v současném kontextu, ukazovat, co nás spojuje a upozorňovat na to, co může svobodu a demokracii ohrozit,“ komentuje ředitelka spolku Díky, že můžem Barbora Stárek a dodává: „Věříme, že demokracie je sexy a fresh a pro mnoho z nás i životní styl. Chtěli jsme, aby se přesně tohle odrazilo v naší nové vizuální identitě. Jsme moc vděční, že se Studio Najbrt tohoto nelehkého úkolu chopilo. Z výsledku jsme nadšení.“
Činnost spolku se z oslav 17. listopadu přímo na Národní třídě, z už tradiční akce Korzo Národní, rozšířila i do dalších aktivit po celý rok. Díky, že můžem věnuje velkou pozornost mladé generaci, jejíž úspěchy oceňuje na Cenách Jana Opletala, a pro kterou organizuje vzdělávací projekty jako je Samet na školách nebo celoroční Akademii Díky, že můžem. V tomto roce navíc založila projekt Díky, že můžem volit, který motivuje mladé lidi k voličské účasti. Zapojuje se také do otevírání aktuálních důležitých témat. Příkladem je projekt Díky, že (ne)můžem, který zprostředkovává mezigenerační rozhovory s queer lidmi a jejich rodinami. A v neposlední řadě slaví důležitá historická výročí jako například 20 let v Evropské unii.