Marek Pyszko, MZV: projekt jednotné vizuální identity Česka ušetří státu peníze

Do dvou měsíců bychom mohli znát novou tvář Česka. Co to znamená pro státní správu i občany? Odpovídá Marek Pyszko z MZV.

Ministerstvo zahraničních věcí spolu s dalšími resorty zahájilo soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu pro státní správu.

„Jedná se o zásadní projekt, jehož cílem je sjednotit vizuální podobu státu, která dosud působila velmi roztříštěně,“ říká Marek Pyszko, zvláštní zmocněnec pro jednotnou prezentaci Česka v zahraničí na MZV.

Soutěž přitahuje velký zájem grafických studií, jejichž návrhy by mohly výrazně ovlivnit způsob, jakým stát komunikuje navenek.

Odhaduje se, že vítězný návrh bude znám do konce února 2025 a jeho implementace bude postupně probíhat až pět let.

Jak zdůrazňuje Pyszko: „Klíčem k úspěchu je meziresortní spolupráce, komunikace a kvalitně připravený grafický manuál.“

Zda tento ambiciózní projekt opravdu sjednotí státní komunikaci a usnadní občanům kontakt s úřady, zůstává otázkou.

Více informací o průběhu soutěže a jejím významu najdete v našem článku. Vyšel v čísle MAM 51/2024 a je dostupný pouze pro předplatitele.

Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-15

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-15

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Klára Blažková Alza
Jiří Jón ČSOB
a blue background with lines and networks illustration

MAM Exkluzivně v časopise

Olša FOTO Jiri Turek
Apple Store at 5th Ave in Manhattan, New York City
Ontario
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Ondřej Hubatka Mineli
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB
Ondřej Hubatka Mineli
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB