Reklama
Megaboard
Search
Close this search box.

Instagram přidal funkci, která má chránit před trolly a kyberšikanou

Od včerejška si můžete chránit svůj instagramový účet před nevyžádanou interakcí s novou funkcionalitou “Omezit“. Instagram tak chce pokračovat v boji s kyberšikanou. V té souvislosti na svých stránkách uvádí, že zvlášť mladí lidé jsou dnes online šikaně vystaveni v neúměrné míře a přesto se zdráhají takové chování nahlásit nebo blokovat vrstevníky, kteří je šikanují.

Šéf Instagramu Adam Mosseri nedávno prohlásil, že hlavním cílem této sociální sítě je vytvořit platformu, kde se všichni uživatelé mohou bezpečně vyjádřit jak chtějí, aniž by se obávali kritiky, negativních komentářů nebo kyberšikany. Trollové a obtěžování jsou problémem na každé platformě a Instagram se podle slov svého vedení chce stát lídrem v řešení podobných problémů.

Znamená to například testování nových funkcí, jako nedávné zkoušení skrytí plného počtu lajků u příspěvků, což má zmenšovat důraz na sociální srovnávání a v ideálním případě navrátí pozornost k samotnému obsahu. Z podobných premis právě vychází nejnovější funkce Instagramu. Nová možnost „Omezit“ uživatelům umožňuje nevystavovat se vybraným uživatelům, když okomentují jejich příspěvek.

Reklama
MMcite

Instagram na svých stránkách o funkci Omezit uvádí: „Můžete omezit někoho přejetím doleva na komentáři, přes záložku Soukromí/Privacy v nastavení, nebo přímo na profilu účtu, který chcete omezit. Jakmile je omezení aktivováno, komentáře vašich příspěvků od osoby, kterou jste omezili budou viditelné pouze pro tuto osobu. Následně si můžete vybrat komentář k nahlédnutí poklepáním na „zobrazit komentář“; schválit komentář, aby ho mohl vidět kdokoliv; úplně ho smazat; nebo ho ignorovat. Na komentáře od vámi omezených účtů nebudete dostávat žádná upozornění.“

Znamená to, že můžete umlčet jakýkoliv účet, který vám komentuje příspěvky, aniž by to on zjistil a může tedy nevědomky vesele pokračovat v komentování „do zdi“. Funkce Omezit jde tedy o kus dál, než jak funguje skrývání komentářů na Facebooku, kdy si skryté komentáře mohou zobrazit i společní přátelé komentujícího.

Prohlášení na stránkách Instagramu ještě dovysvětluje: „Přímé zprávy od ‚omezeného‘ účtu se automaticky přesunou do složky ‚Žadosti o zprávu‘ a nebudete na ně upozorňováni. Stále si však zprávu můžete přečíst, ale omezený účet neuvidí, zda jste si zprávu přečetli nebo kdy jste na Instagramu aktivní.“

V té souvislosti nedávno Instagram také vytvořil online samolepku ‚Create Don’t Hate sticker‘, která, když na ni poklepete, poskytne výklad jak se má použít vůči online šikaně. Nálepka má uživatele inspirovat k tomu, aby svou kreativitou podporovali diskuzi o nevhodném společenském chování.

Reklama
ČEZ
Reklama
ČEZ Vánoce
Reklama
MMCITE
Ipsos
MAM_SOME_800x1068_cover-49

MAM Exkluzivně v časopise

Michal Šlechta a Michal Bubeníček, POPAI Forum 2024
Vstupní body do kategorie
LiDay 2024

MAM Téma čísla

WEB_normal(1)
iStock - efektivita - sto procent -nový web-otvírák (13)
ctv
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Action
Miloň Čepelka, Kitl
Effie_novy-web-otvirak (2)
Otvirak web – 1440x400(46)
Action
Miloň Čepelka, Kitl
Effie_novy-web-otvirak (2)
Otvirak web – 1440x400(46)