Americký týdeník Time věnoval jedno ze svých nedávných vydání rozmachu, využití a možnostem dronů v současné společnosti. Při té příležitosti nechal ze svítících dronů vytvořit vzdušnou obálku a pochopitelně o realizaci a přípravách informoval čtenáře na webu i v reportáži uvnitř čísla. Ve spolupráci s technologickým gigantem Intel dokázali autoři na ztemnělé obloze nad kalifornskou pouští vytvořit uskupení v podobě obálky časopisu.
Na projektu se kromě Intelu podílel i pilotní tým Astraeus Aerial Cinema Systems a společnost L.A.Drons. „Jde o zatím největší projekt na území Spojených států,“ komentovali autoři mimořádný počin na sociálních sítích. Na oblohu se vzneslo 958 osvětlených, dálkově řízených letadel, aby vytvořila instalaci o výšce téměř 100 metrů. Podle Tima Heatha, šéfa pilotního týmu, byla operace poměrně riskantní, protože rozestupy mezi drony byly necelé dva metry a v případě nepříznivého větru mohlo dojít je kolizi. Vzdušnou obálku magazínu pak snímalo další bezpilotní letadlo s kamerou, díky níž vznikla i čtyřminutová videoreportáž ze zákulisí příprav.
Týdeník Time vychází v USA od roku 1923. Fotografii pořízenou dronem použil na své ikonické obálce vůbec poprvé. Hlavním tématem čísla „Čas dronů“ jsou právě možnosti využití dronů, které se čím dál víc uplatňují nejen v komerční, ale i soukromé a umělecké sféře.
Obyvatelům kalifornského městečka Folsom se 3. května naskytla neobvyklá podívaná na stovky svítících objektů, které na obloze vytvořily vzdušnou obálku magazínu Time.