Marketéři jsou stále vynalézavější v tom, jak prostřednictvím obsahu zvyšovat povědomí o značce. Neotřelý způsob propagace zvolila agentura Konektor Social. Ta pro klienta Captain Morgan řešila, jak oslovit mileniály. Klientovi agentura postavila komplexní pirátský ostrov s různými minihrami. Nechyběla ani pirátská loď. Háček je v tom, že ostrov vznikl v budovací počítačové hře Minecraft, kterou na světě hrají desítky milionů lidí.
„Nechtěli jsme dělat novou hru nebo vytvářet herní aplikaci, kterou by si lidé museli složitě stahovat,“ vysvětlila Kohútová kroky, které vedly k využití Minecraftu. Zároveň bylo třeba zakomponovat značku a pirátskou personu „kapitána“ do aspektů prostředí a motivovat hráče věcnou výhrou. Ostrov navíc neměl promovat pití alkoholu.
Kohútová přiznala, že se jednalo o krok do neznáma. „Bylo to riskantní, protože v České republice stále vládne představa, že Minecraft je hra pro děti,“ poukázala. Spojení hry, kterou si lidé zařazují jako dětskou, a alkoholové značky mohlo budit kontroverze. „Byli jsme si toho vědomi, ale na základě statistik, které poskytuje Microsoft, jsme věděli, že většina hráčů je starších 29 let,“ dodala Kohútová s tím, že každý hráč při vstupu na ostrov musel uvádět datum narození.
Agentura současně využila spolupráce s českými youtubery Pedrem a Gejmrem. Na videoplatformě ukazovali třeba to, jak na ostrově hrát minihry. To se ukázalo jako efektivní komunikační kanál. Pedro navíc hru promoval na svém Facebooku. Během čtyř týdnů hrálo na ostrově zhruba 50 tisíc unikátních hráčů. Konektoru se také potvrdilo, že Minecraft není jen pro děti – průměrný věk výherců byl 35 let.
Content? Nejlépe ho umí novinář
Michal Schindler, který vede obsahový tým studia Creative Dock, mluvil hlavně o své práci s klientem Zonky – platformou, která vytváří prostředí pro „lidské“ půjčky. „Náš úkol je vysvětlit, že to není nějaká ujetá nebankovní služba,“ řekl Schindler s tím, že se jedná o již osvědčený fungující model ze zahraničí.
Kromě proma služeb a poskytování informací mají Zonky na webu i Zonky Times, kde si lidé mohou přečíst třeba inspirativní příběhy z podnikatelského prostředí. Firemní obsah musí podle Schindlera být kvalitativně srovnatelný s texty komerčních médií, ne-li lepší. Na textech pro Zonky tak pracují zkušení novináři. „Stojí to na lidech, jestliže chceme novinařinu, potřebujeme novinařinu. Nevěřím na firemní content, věřím na to, že obsah je jenom jeden,“ zdůraznil Schindler.
„Jde nám o to, aby lidé s námi komunikovali. Chceme vytvářet komunitu, ne nahánět čísla,“ poznamenal Michal Schindler, který má i dlouholeté zkušenosti s vedením magazínu Čilichili.
Foto: Internet Info