Chytrá Horákyně: „Pražáky nemusím, ale prachy na silnice z Prahy se hodí“

Ostravský hejtman Miroslav Novák a kandidát na senátora Jaroslav Dvořák (oba ČSSD) zřejmě stáhli ze svých stránek volební video, ve kterém pojídali klobásy, pili pivo a tvrdili, že nemusí Pražáky. Video bylo odstraněno pravděpodobně poté, co je média kritizovala za primitivismus.

Je to škoda, protože ten spot byl vtipný. Dokonce jsem poprvé k ostravskému hejtmanovi pocítil i určité sympatie, když voličům vysvětloval, že Pražáky nemusí, ale prachy na silnice z Prahy se hodí.

Bylo to zábavné, bylo to lokální, a rozhodně to nebrnkalo na nenávistné struny jako například volební video ODS v Ústí, ve kterém kdosi zajde „s harantama“ na sociálku a pak peníze hází do automatů.

Hejtmanu Novákovi by mělo být srdečně jedno, co si o jeho spotu myslí média typu Lidové noviny nebo Echo 24. To jsou právě ty cypoviny z Prahy.

Reklama
Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

ČT stávka
Jan Faflík, CEO
Lemur 2026

MAM Exkluzivně v časopise

Michael-Farmer_4398C-Crop-Print (1)
2025_05_02_klip_ANANAS_1085
Dvoukolo_5
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr
056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr