Internetová televize Stream.cz na podzim odvysílá druhou řadu sitkomu Autobazar Monte Karlo s Petrem Čtvrtníčkem. Na obrazovkách se objeví i premiérové díly A Dost!, Gebrian versus, Fenomén nebo Dělníci smrti. Novinkou má být první český seriál, který se odehrává na plochách počítačů i mobilů, Semestr. Seznam ve své televizi představí šestidílný cyklus Semestr, který primárně cílí na generaci Y. Objevují se v něm Berlín, hipsteři i currywurst. Největší zajímavostí však je, že se bude odehrávat kompletně na obrazovkách chytrých zařízení. „Postprodukce byla hrozně náročná. Musely k němu vzniknout kompletní světy jednotlivých hrdinů, sociální sítě, aby to působilo autenticky,“ řekl režisér Semestru Adam Sedlák. V hlavních rolích se objeví Anna Linhartová, Eva Josefíková a Jan Hofman. Premiéru má 1. listopadu.
Seriál Autobazar Monte Karlo opět vznikal ve spolupráci s produkční společností Negativ. Stream a Negativ mají za sebou i úspěšnou Kancelář Blaník, jejíž čtvrtou sérii Stream neohlásil. Premiéra druhé řady Monte Karla bude 10. října.
„Naše vlastní tvorba na Streamu má tři pilíře, publicistiku, seriálovou tvorbu a tvorbu pro děti, která nám roste vůbec nejvíce,“ řekl Pavel Zima, generální ředitel Seznamu. „Daří se HbbTV projektu. Obsah v televizích už sleduje více lidí než v mobilních telefonech,“ dodal Zima.
„Ohlas vzbudila i výzva Shortstream, v rámci níž jsme oslovovali mladé filmaře, kteří nám posílali scénáře ke krátkým filmům,“ dodal šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř. Streamu přišlo celkově 361 scénářů, z nichž vybrali tři vítězné náměty. Z těch vzejde trojice filmů, která si odbude premiéru na Festivalu krátkých filmů Praha v lednu příštího roku.
Na podzim Stream odvysílá také pořad Mrazivá tajemství, v němž se autoři zkusili podívat na pohádky jiným způsobem a narušit jejich původní koncept. Jednu z rolí přijal i právník Tomáš Sokol, jehož animované alter ego bude v seriálu komentovat pohádkové události.