10. Češi s iPhony používají data víc než „androidi“

Operátor O2 se podělil o statistická data ze své sítě. Čeští majitelé iPhonů podle nich spotřebují měsíčně dvojnásobně dat než vlastníci mobilů vybavených operačním systémem Android. „Jablíčkáři“ přenesou průměrně 1,1 GB dat za měsíc, u „androidů“ je to 470 MB. Chytrých telefonů s Androidem je ale v síti s téměř pěti miliony klientů víc, 42 procent, zatímco na iPhony připadá pět procent. Čtvrtina majitelů iPhonů žije v Praze, u Androidu je to 13 procent. Průměrný „jablíčkář“ odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, zatímco u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut za měsíc. Data vůbec nepoužívá jen pět procent lidí s iPhonem, u Androidu se bez dat obejde 18 procent zákazníků.

Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-23

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-23

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Lemur 2026
Jake Barrow
Portrait Of Caucasian Handsome Man Using Smartphone in 3D Cyberspace With Animated Social Media Interfaces, Video Games, Viral Videos, Internet Content. Visualization Of Blockchain Technology Concept

MAM Exkluzivně v časopise

Carvajal
Petar Babic
Radek Vítek
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

056_26_Digihive+marek_foto
Welker - Obluk_nový web-otvírák - 2025-06-23T093718
Timplich
Kiwi
056_26_Digihive+marek_foto
Welker - Obluk_nový web-otvírák - 2025-06-23T093718
Timplich
Kiwi