Mezi více než 500 nově schválenými doménami vyvolala největší rozruch přípona .sucks. A to nejen kvůli svému kontroverznímu názvu, ale i kvůli vysokým cenám za její užívání.
Společnost Vox Populi, která vydražila práva na distribuci .sucks domény, ji hodlá dát k dispozici zákazníkům již 30. března 2015. Sucks v angličtině znamená „nestojí za nic“. To je strašákem pro mnoho korporací, které nechtějí, aby se na doméně společnosti s koncovkou .sucks rozvířila nekontrolovaná kritika.
Právě kritické ohlasy jsou ale podle Vox Populi hlavním smyslem celé domény, jak tvrdí na oficiální stránce www.nic.sucks: „Vytváříme lehce dosažitelné fórum dostupné 24 hodin a sedm dní v týdnu. Sucks vznikla, aby pomohla spotřebitelům vyjádřit svůj názor a aby společnosti našly hodnotu v kritice. Každá .sucks doména má potenciál stát se neoddělitelnou součástí managementu vztahu se zákazníky v každé společnosti.“ Vyjádření je podpořeno emotivním videem, kde jsou sestříhání bojovníci za lidská práva včetně Martina Luthera Kinga.
Nastavení cen domény však svědčí o méně altruistických pohnutkách. V předprodeji začínajícím 30. března si budou moct společnosti zakoupit svou doménu s příponou .sucks za tučných 2500 dolarů. Osobní doménu .sucks lze získat za 250 dolarů. Vox Populi má prý systém, který zabrání, aby si jednotlivci rezervovali korporátní doménu. Po skončení předprodeje si ale bude moct koupit doménu za sníženou cenu každý, a firmy tak svým způsobem nemají jinou možnost než vysoké ceny zaplatit, což se bude opakovat každý rok.
Zneužití korporátních domén mohou společnosti soudně napadnout, ale to neplatí pro stránky určené kritice, která je v USA chráněna ústavním dodatkem. Stránka PayPalSucks.com tak navzdory stížnostem funguje již nyní. Doména .sucks může tento trend ještě rozšířit. K tomu se vyjádřil nelichotivě americký senátor Jay Rockefeller, který označil distribuci domény .sucks za predátorskou taktiku vůči renomovaným značkám. Velkým problémem je podle něj i fakt, že při uvolňování nových domén společností ICANN se nijak nezkoumá veřejný zájem. Byznys s doménami přitom stále roste. Google na konci února vydražil práva na domény .app za rekordních 25 milionů dolarů. Z domén vydírajících slavné značky by se tak mohl stát v budoucnu velmi lukrativní byznys.