Společnost Airbnb a její nezisková organizace Airbnb.org oznámily, že Airbnb.org nabídne bezplatné krátkodobé ubytování až 100 000 uprchlíků prchajících z Ukrajiny. Tyto pobyty budou financovány společností Airbnb, dárci fondu pro uprchlíky Airbnb.org a s přispěním hostitelů.
Každý, kdo má zájem otevřít svůj domov či nemovitost uprchlíkům, se může dozvědět, jak na to na Airbnb.org.
Manažeři Airbnb a Airbnb.org Brian Chesky, Joe Gebbia a Nathan Blecharczyk dnes poslali dopisy lídrům po celé Evropě. Airbnb.org chce úzce spolupracovat s vládami, aby co nejlépe podpořila specifické potřeby v každé zemi, včetně poskytování dlouhodobých pobytů.
Airbnb.org minulý týden oznámila, že poskytla ubytování 21 300 afghánským uprchlíkům, a stanovila si nový cíl poskytnout bezplatné dočasné ubytování dalším 20 000 uprchlíkům z Afghánistánu, Afriky, Středního východu, Střední a Jižní Ameriky a dalších regionů. Nabídka Airbnb.org poskytnout ubytování až 100 000 uprchlíkům prchajícím z Ukrajiny je doplňkem tohoto širšího úsilí.
V loňském roce Airbnb.org oznámila vytvoření svého fondu pro uprchlíky a povzbudila více než 4 000 dárců, aby dále podpořili svou práci s uprchlíky a žadateli o azyl po celém světě.
„Víme, že hostitelé a hosté na Airbnb po celém světě budou dychtiví přidat se k úsilí pomoci těm, kteří prchají z Ukrajiny. V nadcházejících dnech budou Airbnb a Airbnb.org sdílet další podrobnosti o tom, jak mohou hostitelé a širší komunita tuto iniciativu podpořit, včetně nabízení bezplatných nebo zlevněných pobytů,“ píše se na webu organizace.
Další se přidávají
Do podpory Ukrajiny se dnes zapojil i další nadnárodní hráč, společnost Bolt. Ta zemi během následujících dvou týdnů věnuje pět procent z každé objednávky. První milion eur už odešel, celkem by se mělo jednat o částku přesahující pět milionů eur. Bolt také ukončí své působení v Bělorusku, které ruské invazi aktivně pomáhá.