Změny na Nově: marketing povede Jakub Strýček, program Silvia Majeská

Od 1. února nastupuje na nově vytvořenou pozici marketingového ředitele TV Nova Jakub Strýček. Programovou ředitelkou se stane Silvia Majeská.

„Svět zábavy a způsob konzumace obsahu se neustále vyvíjí. Nova vždy byla, je a chce být tím, kdo udává trendy. To je pro mě velká profesní výzva a moc se na ni těším,“ říká Strýček, který naposledy působil jako marketingový ředitel společnosti Zonky. Na Nově již pracoval před šesti lety v pozici brand manažera.

„TV Nova nastoupila cestu rychlé digitální transformace, o níž věříme, že je zárukou budoucího růstu společnosti a zejména zárukou nabídky nejlepších služeb pro všechny, kteří sledují naše seriály, zábavné show či zpravodajství. Jsme rádi, že nás Jakub v tomto úsilí podpoří a stane se součástí našeho týmu,“ říkají generální ředitelé Novy Klára Brachtlová a Jan Vlček.   

Zároveň byla novou programovou ředitelkou Novy jmenována Silvia Majeská. Ta posledních devět let pracuje jako programová ředitelka slovenské televize Markíza. Svou novou funkci bude vykonávat z Prahy a povede programové sekce pro obě dvě země.

Alex Ruzek odchází z pozice programové ředitelky po vzájemné dohodě s televizí. 

„Nova je vedoucí mediální společnost, je to inovátor, udávající tón, a já se velmi těším na mé působení v ní a na spolupráci se všemi kreativními týmy, interními i externími, při tvorbě kvalitního a jedinečného obsahu, který divákům nabízíme linéarní i digitální cestou,“ říká Majeská.

„Alex za tu řadu let udělala pro naši televizi mnoho a mockrát jí za to děkujeme. Vždy nám bylo potěšením s ní spolupracovat a přejeme jí hodně štěstí v realizaci jejích dalších profesních i osobních plánů. Probíhající změny jsou důsledkem našeho úsilí o rozvoj lineárních i nelineárních produktů. Našim cílem je zůstat nejinovativnějším a nejvíce kreativním tvůrcem obsahu v České republice. Těšíme se na spolupráci s naší dlouholetou kolegyní Silvií Majeskou a gratulujeme jí k nové roli,“ říkají Brachtlová a Vlček.

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-21

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-21

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Portrait Of Caucasian Handsome Man Using Smartphone in 3D Cyberspace With Animated Social Media Interfaces, Video Games, Viral Videos, Internet Content. Visualization Of Blockchain Technology Concept
Ice hockey sports tournament modern poster template
Big data Network Abstract concept

MAM Exkluzivně v časopise

Kovy
Aneta_Martinek-rijen-24
Photo by Jan SchejbalPrague 31. 3
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Welker - Obluk_nový web-otvírák - 2025-06-23T093718
056_26_Digihive+marek_foto
MAM Souboj spotů duben
Timplich
Welker - Obluk_nový web-otvírák - 2025-06-23T093718
056_26_Digihive+marek_foto
MAM Souboj spotů duben
Timplich