10. Češi s iPhony používají data víc než „androidi“

Operátor O2 se podělil o statistická data ze své sítě. Čeští majitelé iPhonů podle nich spotřebují měsíčně dvojnásobně dat než vlastníci mobilů vybavených operačním systémem Android. „Jablíčkáři“ přenesou průměrně 1,1 GB dat za měsíc, u „androidů“ je to 470 MB. Chytrých telefonů s Androidem je ale v síti s téměř pěti miliony klientů víc, 42 procent, zatímco na iPhony připadá pět procent. Čtvrtina majitelů iPhonů žije v Praze, u Androidu je to 13 procent. Průměrný „jablíčkář“ odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, zatímco u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut za měsíc. Data vůbec nepoužívá jen pět procent lidí s iPhonem, u Androidu se bez dat obejde 18 procent zákazníků.

Reklama
Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

ČT stávka
Jan Faflík, CEO
Lemur 2026

MAM Exkluzivně v časopise

Michael-Farmer_4398C-Crop-Print (1)
2025_05_02_klip_ANANAS_1085
Dvoukolo_5
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr
056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr