3. Rencar asi přijde o plochy v pražské MHD

Pražský dopravní podnik nejspíš vypoví smlouvu reklamní společnosti Rencar. Představenstvo firmy chce do 30. června dosáhnout „narovnání právních poměrů“, což má v praxi znamenat, že Rencar nebude smět od prázdnin používat reklamní plochy v pražské MHD. Dopravní podnik si nechá hodnotu reklamy ve svých vozech a prostorech ocenit znaleckým posudkem. Dnes mu vynáší asi 50 milionů korun ročně, Rencar ale podle dopravního podniku vydělává násobně víc. Rencar označil případnou výpověď za neoprávněnou a účelovou, podle něj takový krok poškodí nejen jej, ale i dopravní podnik. Firma tvrdí, že všechny své smluvní povinnosti řádně plní.

Smlouva s Rencarem je z roku 1997 a trvá do roku 2031. Podle firmy už jsou nasmlouvané reklamy na druhé pololetí za 20 milionů korun.

Reklama
Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

ČT stávka
Jan Faflík, CEO
Lemur 2026

MAM Exkluzivně v časopise

Michael-Farmer_4398C-Crop-Print (1)
2025_05_02_klip_ANANAS_1085
Dvoukolo_5
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr
056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr