Zaměstnanci Nike mají na centrále týden volna, aby se vzpamatovali z covidu

Společnost Nike dala zaměstnancům na své americké centrále v Oregonu týdenní volno, aby se zotavili ze stresu a tlaku způsobeného pandemií.

 „Vezměte si čas pro odpočinek, zbavte se stresu a buďte se svými blízkými. Nepracujte!,“ napsal senior manager pro globální marketing Nike, Matt Marrazz, na síti LinkedIn. Potvrdil obecně známou věc, že poslední rok byl pro všechny drsný a že zaměstnanci by si měli připustit, že jsme všichni lidé, kteří prožívají traumatizující zkušenost. „Není to jen týden volna, je to potvrzení toho, že i když pro nás bude prioritou duševní zdraví, pořád můžeme vykonávat naši práci,“ uvedl Marrazz.

Tento krok řadí Nike mezi rostoucí počet společností, které nabízejí zaměstnancům volný čas navíc a zároveň se snaží vyrovnat s čím dál častějším syndromem vyhoření, ke kterému přispěla práce z home office a neustále videohovory. V jejich důsledku padly pro mnohé doposud pevné hranice mezi domovem a prací.

Reklama
Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

ČT stávka
Jan Faflík, CEO
Lemur 2026

MAM Exkluzivně v časopise

Michael-Farmer_4398C-Crop-Print (1)
2025_05_02_klip_ANANAS_1085
Dvoukolo_5
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

056_26_Digihive+marek_foto
Kiwi
Pivovary Zubr
Webout
056_26_Digihive+marek_foto
Kiwi
Pivovary Zubr
Webout