1. Grand Prix FLEMA pro OMD, titul pro Starcom

Grand Prix desátého ročníku soutěže FLEMA oceňující nejlepší mediální kampaně a kreativní využití médií v Česku a na Slovensku, získala agentura OMD Czech za projekt Trosečníci na D1, který připravila pro Vodafone.

Inovativní agenturou roku se stala Kaspen/Jung von Matt, následovaná OMD a PHD. Ocenění Inovativní zadavatel získal Vodafone, následovaný společnostmi Mondelez a Volkswagen. Speciální výroční ceny pro českou a slovenskou agenturu desetiletí získaly v Česku Starcom MediaVest Group a na Slovensku Starmedia.

„V každé zemi je několik agentur, které dlouhodobě dělají skvělou práci a získávají ocenění v naší soutěži, nejen dnešní vítězové,“ řekl k tomu ředitel pořádající společnosti Flemedia René Jež, podle kterého byl ovšem letošní rok výjimečný v tom, nakolik soutěž ovládly české subjekty. České mediální agentury totiž zvítězily v celkem pěti kategoriích soutěže, pouze jediné vítězství připadlo subjektu ze Slovenska.

FLEMA je vyhlašována společností Flemedia, mediálním poradcem a auditorem, a jedná se o první soutěž, která oceňuje jak přihlašovatele, tak zadavatele. Přihlásit kampaň do soutěže mohl kdokoliv, kdo se podílel na jejím vzniku – tedy mediální agentura, reklamní agentura, zadavatel reklamy nebo médium. Všechny vítězné kampaně je možné zhlédnout na webu soutěže www.flema.cz nebo v její ročence, která vyjde v druhé půlce listopadu.


Hlavní cenu získal projekt Trosečníci na D1, jejž pro Vodafone připravila agentura OMD Czech.

Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-15

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-15

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Klára Blažková Alza
Jiří Jón ČSOB
a blue background with lines and networks illustration

MAM Exkluzivně v časopise

Olša FOTO Jiri Turek
Apple Store at 5th Ave in Manhattan, New York City
Ontario
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Ondřej Hubatka Mineli
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB
Ondřej Hubatka Mineli
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB