Josef Havelka po více než pěti letech odchází z Contagious

Guru českého marketingu Josef Havelka končí ve vedení české Contagious, bude nezávislým konzultantem.

Po více než pěti letech odchází Josef Havelka z vedení české a slovenské Contagious, kde působil od října 2018. „Nechávám Contagious ve schopných rukou Míly Knepra a vydávám se vstříc novým dobrodružstvím jako ‚independent management consultant‘,“ uvedl mimo jiné na svém LinkedIn Havelka. Míla Knepr je partnerem Contagious od roku 2019.

Havelka, přezdívaný guru českého marketingu, začínal ve Frankfurtu. Přes komiksové knihkupectví a produkci vysílání z tamní burzy se dostal k práci v reklamě pro místní pobočku Leo Burnett. V roce 1991 už zakládal pražskou odnož agentury a k jejímu vedení v roce 2000 přibral i řízení regionu střední a východní Evropy. Postupně pak pracoval pro Ogilvy, Zoot nebo Českou spořitelnu.

Před dvěma lety vydal knihu s provokativním názvem odkazujícím na spisovatele Ludvíka Vaculíka „Reklama: Umění hovna“. Na jejích stránkách marketing zkoumá prostřednictvím esejí, postřehů i provokací ze sloupků, které mezi lety 1996 a 2020 napsal pro časopisy Strategie a Marketing & Media. Poslední dva roky pak byl také členem hlavní poroty soutěže MAM Agentura roku.

Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-15

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-15

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Klára Blažková Alza
Jiří Jón ČSOB
a blue background with lines and networks illustration

MAM Exkluzivně v časopise

Olša FOTO Jiri Turek
Apple Store at 5th Ave in Manhattan, New York City
Ontario
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB
Kaufland
Untitled design (4)
Souboj spotů březen
ČSOB
Kaufland