Šéfredaktor Aktuálně.cz Jan Nevyhoštěný pro rozkol v názorech po sedmi měsících končí

Působení Jana Nevyhoštěného v pozici šéfredaktora online deníku Aktuálně.cz trvalo jen sedm měsíců. S vedením mediálního domu Economia se dohodl na odchodu z funkce ke konci března.

Dlouholetý zástupce šéfredaktora zpravodajského deníku Aktuálně.cz a někdejší online editor Lidových novin, iDnes.cz či webu ČT24 vedl redakci od loňského léta. Tehdy na pozici vystřídal Josefa Pazderku, který kvůli odlišné představě o směřování Aktuálně opustil vydavatelství a zamířil do vedení Českého rozhlasu Plus. Podobné důvody přitom nyní zmiňuje i Jan Nevyhoštěný.

„Některá systémová rozhodnutí byla proti mému přesvědčení a strategii, jak nadále publikovat kvalitní a atraktivní obsah v rozsahu, na který jsou čtenáři Aktuálně.cz zvyklí,“ sdělil Nevyhoštěný Deníku N. Ten cituje i vedení Economie, podle kterého „nedošlo k naplnění očekávání obou stran“.

Šéfredaktor opustí online deník jen krátce poté, co byla spuštěna vlajková loď jeho videoobsahu – pořad Spotlight. Rozhovory, které moderují Světlana Witowská s Lindou Bartošovou, nahrazují po devět let externě dodávaný obsah DVTV. Podle spekulací Deníku N má být právě jeden z lidí podílejících se na videu důvodem odchodu Nevyhoštěného. Konkrétně Petr Juklíček, který má historické vazby na lobbistu Marka Dalíka. Zástupci vedení vydavatelství i sám Juklíček to odmítají.

Nový šéfredaktor Aktuálně.cz vzejde z výběrového řízení.

MAM_mockup_230x307_cover_2026-27_srpen

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_mockup_230x307_cover_2026-27_srpen

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Customer, hands and concierge with service bell for request assistance or help in hotel
U017794
ČT stávka

MAM Exkluzivně v časopise

Richard Valtr
Olmer_Datarun
Liane Rothenberger
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Lidl Tlapková Patrola
GymBeam Kreatin
Dm vedení
MAM Souboj spotů - červenec 2025
Lidl Tlapková Patrola
GymBeam Kreatin
Dm vedení
MAM Souboj spotů - červenec 2025