Máte dron? Artisty? Improvizující hudebníky? A laserové efekty? Když mělo padesát největších eventových společností na světě pro magazín Special Events vyjmenovat, co nejvíc mění jejich obor, byly to právě technologie, sázka na překvapení… a příběhy.
Touha dostat „příběh“ do reklamy a marketingu může vypadat jako největší klišé, ale je ohromně funkční. Zdálo by se, že má dnes nějaký příběh každý jogurt, přesto návštěvníci eventů všeho druhu očekávají, že je nápaditě zabavíte a nebudou se ušlechtile nudit při opatrném nabírání jednohubek na tácku.
Hledají se tedy vzájemná propojení dekorací, pozvaných umělců, firemní specializace, hudby a projekcí. Z těch se pak poskládá myšlenka večera. Čím je téma obecnější, tím lepší, protože se dá vykládat téměř libovolně. „Samotná dekorace nestačí. Příběh a jeho kontext jsou kriticky důležité pro vytvoření hlubokého spojení s publikem,“ radí společnost Broadstreet. „Klíčem ke kvalitnímu příběhu je pochopit, co vaše publikum chce, potřebuje, čeho se obává a po čem touží. Myšlenka akce by zkrátka měla odrážet emoce v publiku,“ konstatuje americká agentura.
Její americký rival Drury Design si všiml generačních rozdílů. „Mileniálové dávají přednost spíš menším setkáním s větším počtem zábavných aktivit podporujících networking, na méně typických místech, která připomínají spíš herny a kluby,“ uvádí. „Přítomnost akce na sociálních sítích už je pro mileniály samozřejmá věc,“ dodává firma. Zdůrazňuje, že na pracovním trhu jsou čtyři hlavní věkové skupiny a konference by měly tento mezigenerační přesah zohlednit.