Reklama
Megaboard
Search
Close this search box.

Video v e-mailu nadělá divy. Zvýší CTR a ušetří čas adresátům

I když se to leckomu může zdát v 21. století zastaralé, e-maily jsou pro mnoho firem zejména z oblasti B2B stále jedním z nejdůležitějších komunikačních nástrojů. Každý hromadný e-mail, byť customizovaný, musí překonat dva základní problémy – jak přimět příjemce, aby e-mail vůbec otevřel, a jak ho přesvědčit, aby klikl na vložený odkaz, nebo dokonce odpověděl. Video může pomoct v obou případech.

Lidé jsou líní číst

E-mailové schránky přitom nejsou příliš odlišné od newsfeedu na sociálních sítích. Dostáváme spoustu informací, které nechceme, od lidí, kteří nás často ani nezajímají. Právě proto lze nad psychologií e-mailové komunikace přemýšlet podobně jako nad účinností příspěvků na facebookové stěně. Lidé se dnes chtějí dozvídat i důležité zprávy zábavnou formou a veškeré informace zjistit v co nejkratším čase za vynaložení minimální námahy. Právě kvůli této „lenosti“ platí, že video je král!

Nejde jen o odhady. Studie společnosti GetReponse, zkoumající více než miliardu odeslaných e-mailů, ukazuje, že míra otevření zpráv s videem nebo odkazem na něj je o šest procent vyšší a především CTR je oproti běžným e-mailům o celých 96 procent větší. Podle některých odborníků je tak e-mail s videem vlastně druhým nejúčinnějším způsobem oslovení konkrétního klienta hned po osobním setkání.

Reklama
ČEZ

Funguje i odkaz na přehrávač

Zásadním háčkem však je, jak video do e-mailu vůbec dostat. Existují speciální systémy, které umožňují tvorbu i vkládání videa do e-mailů, a dokonce i jejich odesílání. Tím se sice vyřeší rozeslání datově náročných videomailů, správce e-mailu adresáta ale nemusí podporovat jejich přijetí. Jistější variantou je tak vložení jednoduchého screenshotu s viditelným tlačítkem play, které jasně ukáže, že se jedná o odkaz na video. Důležité pak je, aby byl hned na prvním odkazu přehrávač nastaven na funkci autoplay, takže uživatele nic nemate a nemusí nic dalšího spouštět.

Podle studií je ideální délka videa pro uživatele na začátku akvizičního trychtýře mezi 30 a 60 sekundami. Desetiminutové produktové demo spolehlivě odradí jakéhokoliv zákazníka po pár vteřinách. Stálé zákazníky lze samozřejmě oslovit o něco náročnějším materiálem. Každé akviziční video by mělo končit call to action výzvou a velkou výhodou rovněž je, když má na dané adrese uživatel všechny potřebné informace na dosah. Místo obligátních newsletterů s často problematickým formátováním se tak může vyplatit svézt se na módní vlně videoboomu.

Reklama
Know
Reklama
Know
Reklama
Know
Ipsos
MAM_SOME_800x1068_cover-49

MAM Exkluzivně v časopise

Michal Šlechta a Michal Bubeníček, POPAI Forum 2024
Vstupní body do kategorie
LiDay 2024

MAM Téma čísla

WEB_normal(1)
iStock - efektivita - sto procent -nový web-otvírák (13)
ctv
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Action
Miloň Čepelka, Kitl
Effie_novy-web-otvirak (2)
Otvirak web – 1440x400(46)
Action
Miloň Čepelka, Kitl
Effie_novy-web-otvirak (2)
Otvirak web – 1440x400(46)