Trh s venkovní reklamou se při pohledu na nejnovější dostupná data oproti loňskému roku téměř nezměnil. Ceníková hodnota reklamního prostoru tohoto mediatypu za prvních sedm měsíců roku 2014 i roku 2015 přesahovala dvě a půl miliardy korun.
Mírný meziroční pokles v tomto období zaznamenala společnost BigMedia, s výrazným náskokem však zůstává zdejším lídrem na trhu. Mírně si oproti loňsku na jaře a začátku léta polepšily společnosti JCDecaux, outdoor akzent a Railreklam.
V kategorii zadavatelů došlo oproti loňsku k poklesu investic do OOH reklamy u společnosti Unilever, kvůli čemuž ji na první příčce největších zadavatelů do outdooru nahradil mobilní operátor Vodafone, jehož investice zůstávají v meziročním srovnání stabilní.
Poklesly rovněž investice O2 Czech Republic. O tomto operátorovi je však známé, že pozorně sleduje pohyb svých zákazníků, a díky tomu dokáže pracovat i s menším množstvím venkovních ploch velice efektivně.
Budoucnost ve hvězdách
Otázkou do budoucna zůstává, jak vývoj outdoorové reklamy ovlivní Pražské stavební předpisy. Ty už jednou vyvolaly výrazné znepokojení provozovatelú venkovních ploch. Jejich původní koncepce vypracovaná za primátora Tomáše Hudečka totiž nepovolovala v hlavním městě vznik nových velkých reklamních ploch a plánovala výrazně omezit i existenci těch stávajících.
Nová verze, předložená současnou primátorkou Adrianou Krnáčovou, výstavbu billboardů povoluje. Omezení se v její verzi týkají oblasti památkové zóny, kde nesmí mít reklamní plochy víc než čtyři metry čtvereční. Tenhle limit se však netýká reklam na textiliích, které zakrývají staveniště, nebo označení provozoven. Ve verzi je rovněž uveden obecný odstup billboardů od sebe navzájem, který by měl být sto metrů.
Návrh však v pražské koalici vyvolal výrazný rozpor a je otázkou, v jaké podobě Pražské stavební předpisy nakonec projdou.