V úvodu konference Engage položil Jan Řežáb, šéf pořádajících Socialbakers otázku: „Proč má na sociálních sítích mnohem větší reach obsah médií, i když za jeho propagaci na rozdíl od značek nic neplatí?“ Odpověď byla překvapivě jednoduchá: Média tvoří kvalitní i chytlavý obsah a právě z toho by se měly značky poučit.
Lars Silberbauer Andersen, globální ředitel sociálních sítí a vyhledávání Lega, prezentoval kampaň Kronkiwongi. Postavit z lega právě toto vymyšlené slovo byl úkol pro děti z celého světa a ty se ho zhostily s nebývalou kreativitou, což rezonovalo na sociálních sítích i v pozdější kampani.
Sázka na Messiho nevyšla
Sira Feurová, šéfka digitálních řešení společnosti Walt Disney, ukázala, jaký virální potenciál mají příspěvky s tematikou Star Wars, ke kterým Disney loni koupil práva od Lucasfilmu. Fotka s hvězdou smrti zastiňující slunce a komentářem „Dark side is coming“ způsobila na sociálních sítích doslova lavinu. V USA totiž právě probíhalo opravdové zatmění slunce.
Na to, že je třeba s tvorbou obsahu myslet dopředu, poukazoval Thomas van Schaik, globální brand manager Adidasu. Před mistrovstvím světa měla oděvní firma připraveno přes 300 videí pro různé výsledky zápasu. Prozradil, že nechal vyrobit i epický spot pro případ, že by šampionát vyhrál s Argentinou Lionel Messi. Video bohužel nikdy nespatřilo světlo světa.
Obrovskou roli při tvorbě obsahu hraje i event marketing, show či zapojení celebrit. Na catwalk marketingu z přehlídkových mol to demonstroval Boris Mercier, šéf marketingu Desigualu. Živoucím důkazem, jak jednoduché je stát se hvězdou, pak byla „obyčejná“ kráska Bethany Motaová, která na YouTube nasbírala skoro devět milionů odběratelů a před Forem Karlín na ní čekal hlouček fanynek.
Van Shaik a úspěchy twitterového účtu míče Brazuca.