Řezníkova drsná česká komedie zcela ovládla kina, najde konkurenci až v nové marvelovce?

Už 190 tisíc diváků a divaček si v Česku zašlo na nový „rodinný“ komediální snímek Na plech od režiséra Martyho Pohla alias Řezníka. Film navíc nevykazuje známky zpomalování, naopak.

Za poslední víkend filmu vzrostla návštěvnost o dalších 33 tisíc lidí a už se tak dá bez ostychu označovat za regulérní hit. Jenom pro srovnání, režisérovy předchozí snímky Párty Hard a Párty Hárder: Summer Massacre v kinech vidělo shodně zhruba 50 tisíc lidí.

Od kultovek k mainstreamovému úspěchu ale zjevně nevede zase tak daleká cesta, a tak se nyní můžou tvůrci včetně lidí z distribuční společnosti Bontonfilm poplácat po ramenou, protože tahle drzá, někdy možná až za hranou suverénní, ale přesto stále vtipná a zručně natočená drogová jízda pro mladé jim vyšla na jedničku.

Snímek se navíc těší i dobrým ohlasům. Převážně pozitivní recenze provází taky na české poměry nezvykle vysoké hodnocení na Česko-slovenské filmové databázi, kde v době psaní svítí 80 procent po zhruba dvou tisících hodnocení.

„Pořád stejně nechutné a vulgární jako předchozí Martyho filmy, ale tentokrát s překvapivě kvalitním příběhem. Obsazení je bezchybné, stejně tak i standardní cameo Radima Neuvirta. This is cinema,“ napsal uživatel s přezdívkou ondraondra.

© Bontonfilm

Na plech si každopádně namazalo na chleba i podobně koncipovanou českou komedii Bez trenek. Ta ale vsadila namísto funkčního scénáře pouze na obsazení složené z influencerů, pornohereček a taky zašlých hvězd v čele s představitelem Semira Gerkhana z Kobry 11 Erdogana Atalaye. Výsledkem je za první víkend pouhých šest tisíc diváků a naprosto tragické recenze i reakce běžných lidí.

Každopádně pod Řezníkem zůstaly zhruba s poloviční návštěvností ještě animák Ježek Sonic 3 nebo trochu žhavější novinka Paddington v džungli. Obojí se těší skvělým ohlasům a zejména Sonic s pouhými třetinovými propady oproti předchozímu víkendu jasně podtrhuje fakt, že se jedná o jednu z největších zimních trvalek.

Na čtvrtém místě pak skončila ještě další česká pohádka Zlatovláska s 13 tisíci návštěvníky a páté místo urval animák od Disneyho Odvážná Vaiana 2 s 10 tisíci.

Komu se naopak v českých kinech tolik nedaří – zejména ve srovnání s rekordní návštěvností na Slovensku – je Černák. Druhý díl velice povedené mafiánské gangster ságy si připsal jen 5700 nových návštěvníků, celkově už má tedy 17 tisíc a zdá se, že tady si už většina lidí počká, až se po jedničce na Netflixu objeví i očekávaný druhý díl.

Tento valentýnský víkend do kin každopádně přilétnou hned dva tituly, které by mohly Řezníkovu novinku konečně sesadit z prvního místa. Řeč je o novém snímku z marvelovské produkce Captain America: Nový svět, kde se Anthony Mackie v roli titulního superhrdiny střetne nejen s Red Hulkem, ale i s mocichtivými nepřáteli USA toužícími po zisku vzácného adamantia. Tak uvidíme, kdo z tohoto střetu nakonec vzejde jako vítěz.

MAM_SOME_800x1068_cover-2025-8

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover-2025-8

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

iStock_téma_CX propast_nový web-otvírák - 2025-02-22T182251
iStock_lupa_pismena_SEO_hledani_nový web-otvírák (92)
kina

MAM Exkluzivně v časopise

Jakub Otava
AI Restart
Renault
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

nova_O2
MAM Souboj spotů leden 2025
Česká spořitelna Kingdom Come: Deliverance II
lego_mustard
nova_O2
MAM Souboj spotů leden 2025
Česká spořitelna Kingdom Come: Deliverance II
lego_mustard