Jak moc lidem život zkomplikovalo uzavření hranic či omezení mezinárodního obchodu kvůli pandemii? Jakou roli v tom všem hrají média? Odpovědi a návrhy řešení budou na živě streamované konferenci sdílet generální ředitel České televize Petr Dvořák, ministr zahraničí Tomáš Petříček, podnikatel Oliver Dlouhý nebo prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.
Již třetí díl online diskusí Anti-Panic, kterou pořádá Unicorn Attacks + Yemi a Aspen Institute spolu s generálním partnerem Českou spořitelnou, se uskuteční v úterý 9. června od 14 hodin a přenášeny budou na webových stránkách projektu.
„V prvních dvou vydáních Anti-Panic sdílelo svá řešení a názory přes dvacet osobností z byznysu, vědy i kultury. Na začátku, v době nejistoty, nejvíc rezonovalo jako téma transparentní komunikace, v dalším vydání pak důraz na motivaci lidí a ztížené rozhodování, které se často řídí víc emocemi, než fakty,“ rekapituluje vývoj projektu jeden z autorů platformy Anti-Panic a kreativní producent Yemi A.D. Debat se podle něj zúčastnilo již více než 25 000 lidí a přes 150 lídrů z mnoha oborů.
Sestavu řečníků třetí diskuse působících v čele významných institucí a firem dále doplní například rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, člen představenstva Škoda Auto Bohdan Wojnar nebo spoluzakladatelka úspěšného herního start-upu Pixel Federation Lucia Šicková. Závěrečného shrnutí debaty se ujme ex-guvernér ČNB a předseda dozorčí rady ČSOB Zdeněk Tůma.
„V době krizových situací jako je tato, potřebujeme kvalitní informace, silné lídry a efektivní nástroje. Věřím, že platforma Anti-Panic umožňuje mnohým lidem nahlédnout do způsobu rozhodování velkých i menších hráčů, odkrývá nové perspektivy a v reálném čase ukazuje výsledky hlasování účastníků o otázkách budoucího vývoje. Navíc díky tomu, že probíhá online, můžeme zapojovat odborníky z dalších zemí a hledat nové cesty i s dalšími evropskými experty,“ vysvětluje spolupořadatel Ivan Hodač, prezident Aspen Institute Central Europe.