Kampaň vytvořená ve spolupráci s agenturou Wunderman Thompson využívá limitovanou edici NFT. Každý jejich prodej bude podporovat kanadskou veteránskou organizaci.
Květy vlčích máků budou letos už sto let symbolem, jímž se uctívá památka vojáků padlích ve válkách. Tradici inspirovala báseň Na flanderských polích, kterou napsal kanadský lékař a básník, podplukovník John McCrae, kterého dojaly charakteristicky rudé květy rostoucí v jinak zdevastovaných Flandrech během první světové války.
Právě pro letošní Den válečných veteránů, který se 11. listopadu připomíná v zemích Commonwealthu, připravila kanadská organizace podporující veterány The Royal Canadian Legion ve spolupráci s agenturou Wunderman Thompson projekt „Nesmrtelný vlčí mák“ (The Immortal Poppy).
Jedná se o limitovanou edici 100 digitálních květů ve formě šedesátisekundového NFT gifu. Vytvořeny byly podle skutečné rostliny z Flander a na okvětních lístcích jsou zapsána jména 118 tisíc kanadských vojáků, kteří padli v boji od roku 1812. Desítka NFT je pak věnována i konkrétním příběhům padlých, jeden květ například reprezentuje první zabitou kanadskou vojačku, jíž byla Nichola Goddard.
Digitálním tokenům byla stanovena cena 0.1111 Etherea, což symbolizuje datum Dne válečných veteránů. Jejich památka má být podle kampaně díky digitalizaci zachována navždy. Zároveň by měla navždy fungovat i finanční podpora pro The Royal Canadian Legion. Nejen, že veteránská organizace získá sto procent příjmů z prvního prodeje NFT na platformě OpenSea, dostane také ale desetiprocentní podíl z každého dalšího přeprodeje.