Sarbu skončil ve vazbě

Rumunský soud poslal minulý týden mediálního magnáta a bývalého šéfa CME (vlastnící televizi Nova) Adriana Sarba do vazby na 30 dní. Informoval o tom rumunský portál Adevarul.ro. Soud tak vyhověl žádosti prokuratury, která viní Sarba z daňových úniků a praní špinavých peněz. Údajně mu hrozí v případě uznání viny až 15 let ve vězení. Podle rumunských médií není verdikt konečný a Sarbu se proti němu může odvolat. V současné době je Sarbu generálním ředitelem agentury Mediafax, největší soukromé zpravodajské agentury v Rumunsku. Tvrdí, že je vyšetřován kvůli tomu, že jeho agentura nepodpořila premiéra Victora Pontu, který loni v listopadu kandidoval na prezidenta.

Reklama
Reklama
Reklama
MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover_2026-25

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

ČT stávka
Jan Faflík, CEO
Lemur 2026

MAM Exkluzivně v časopise

Michael-Farmer_4398C-Crop-Print (1)
2025_05_02_klip_ANANAS_1085
Dvoukolo_5
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr
056_26_Digihive+marek_foto
Bubble
Kiwi
Pivovary Zubr