Ne každý pád ze schodů je nehoda, říká kampaň proti domácímu násilí

Skutečná komunikace je ta, která mění věci k lepšímu. To jsou slova art directora působivé kampaně, která v Brazílii upozorňuje na domácí násilí. Stojí na insightu, že napadané ženy často ze strachu neříkají o důvodech svých zranění pravdu.

Domácí násilí je v této latinskoamerické zemi stále velkým problémem. Statistiky říkají, že každou hodinu se jeho obětí stane devětadvacet žen. Organizace Instituto Nós Por Elas, která se bije za genderovou rovnoprávnost, proto koncem srpna představila kampaň, jejíž tři silné vizuály staví do kontrastu drsnou realitu úderu násilníka s obvyklými výmluvami poškozených žen ohledně svých zranění: spadla jsem ze schodů, uklouzla jsem v koupelně a zakopla jsem o koberec.

„Mluvíme o problému, kterému je potřeba se věnovat a zviditelnit ho. Mnoho napadených žen ze strachu či jiných důvodů stále za tradiční výmluvy skrývá to, co se ve skutečnosti stalo,“ říká Paulo Laporta, „art director“ agentury Fields 360, která za kampaní stojí. „Věřím, že skutečná komunikace je ta, která má dosah, provokuje ke změně a mění věci k lepšímu,“ dodává.

Vizuály, které se objevily v onlinu a tisku, také připomínají to, že už 18 let v Brazílii platí zákon Marie de Penha, který zavedl trestní postihy, přísnější tresty pro pachatele a různé metody prevence.

MAM_SOME_800x1068_cover-2026-8

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

Ipsos

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ

MAM_SOME_800x1068_cover-2026-8

Týdně vám přinášíme exkluzivní obsah z oboru a shrnujeme pro vás to podstatné. Staňte se součástí komunity, která nepřestává hledat cesty, jak lépe a efektivněji komunikovat.

MAM Téma čísla

Toužimáci
Glowing Speech Bubble on Pink Background
Ski gates with parallel slalom

MAM Exkluzivně v časopise

Samo Jaško 2
Kids playing video games on smart phone after school
Raul Baronetti na workshopu v Publicis Groupe v Praze
Ipsos

MAM Další zajímavé čtení

Vodafone výročí
MARK BBDO
Mluvčí roku 2026
woo - logo
Vodafone výročí
MARK BBDO
Mluvčí roku 2026
woo - logo