Problém je zejména v pasáži, která stanovuje, že smlouva začne platit až v okamžiku zveřejnění.
„Tak jako zákonodárci uvažují, že novelou uleví Budějovickému Budvaru, který žije v konkurenčním prostředí a jejž může jeho vstup do registru smluv prakticky zničit, měli by se zamyslet i nad tím, že velký problém způsobili také nám,“ řekl minulý týden při vystoupení v Senátu Petr Dvořák.
„Ne že by Česká televize nechtěla být transparentní a prezentovat to, jak hospodaří s penězi, ale na základě schváleného zákona máme problém v rámci zpravodajství. V momentě, kdy nastane platnost zákona o registru smluv a v Paříži vybuchne další rockový klub, nebudeme prakticky schopni vypořádat to, aby naše štáby druhý den odjely do Paříže, nasmlouvaly linky a začaly živě přenášet dění. Abyste měli představu, cena, kterou jsme zaplatili za přenosy z pařížského víkendu v listopadu loňského roku, byla 650 tisíc korun. To je významně víc než limit 50 tisíc korun, který určuje zákon,“ upozornil zákonodárce ředitel veřejnoprávní televize.
Podobná situace podle něj panuje při podávání nabídek během nákupu sportovních práv nebo při akvizicích zahraniční tvorby.
Senátoři sice námitky chtěli v zákoně zohlednit, sněmovna však jejich pozměňovací návrh odmítla.
Při senátní debatě o veřejnoprávní televizi upozornil Petr Dvořák na problémy s registrem smluv. Chce dosáhnout podobné výjimky, jakou má Budvar.
Foto: Česká televize