Po střelbě na filozofické fakultě sbíral uznání za to, jak Reflex pod jeho vedením odmítl na rozdíl od jiných médií jakkoli vykreslovat portrét vraha. Rozhovor s Martinem Bartkovským, který vyšel v aktuálním vydání MAM 01/2024, vznikl ještě před tragickou událostí. Nový šéfredaktor v něm však popisuje, jakým směrem chce titul vést.
Legendární časopis, který v dubnu oslaví 34 let od prvního vydání (Martin Bartkovský stejné výročí oslavil o sedm měsíců dříve), v posledních letech hazardoval se svou značkou. Výrazně utrpěla nejen ona, ale i prodeje. Dosavadní šéf onlinu Reflexu, který od prosince povýšil na šéfredaktorský post, to přičítá jednak sérii krizí, které postihly tištěná média, a pak tomu, jak časopis začal obsahově sklouzávat do témat, kterými se odcizoval většině čtenářů. Zůstávalo mu tak jen jádro negativních a na všechno naštvaných lidí.
„Myslím, že se Reflex stal z odvážného časopisu naštvaným médiem. Nedávali jsme alternativu a jen těžili z hejtu. A to už dělat nechceme. Teď musíme lidem vrátit důvěru a říct jim: nebojte se, asi jste nás někdy četli a z nějakého důvodu jste přestali, ale pojďte to zkusit znovu, protože ta změna je už delší dobu vidět a Reflex je zase velmi kvalitní časopis,“ říká Martin Bartkovský, který potvrzuje také to, že Reflex se již nebude profilovat jako pravicově-konzervativní médium. „Změnu lze očekávat ve slově konzervativní. Opravdu tedy nehrozí, že bych z něj dělal Alarm, jak někdo říká,“ ujišťuje v rozhovoru, který si můžete v plném znění přečíst zde.