Projekt sdílených elektrických motorek BeRider, který spadá pod inovační část byznysu tuzemské Škoda Auto DigiLab organizuje nový Hackathon.
Aplikaci pro jízdu na zelených elektrických skútrech si v roce 2020 stáhlo už více než 100 tisíc lidí, kteří v loňském roce ujeli více, než milion kilometrů. Firma v honbě za dalšími inovativními řešeními pořádá první ročník BeRider Hackathonu, který má pomoci najít nové možnosti a výzvy ke zlepšení.
Aplikaci pro jízdu na zelených elektrických skútrech si v roce 2020 stáhlo už více než 100 tisíc lidí, kteří v loňském roce ujeli více, než milion kilometrů. „Pohybovat se na krátké a střední vzdálenosti po Praze na elektrickém skútru je praktické, zábavné, šetří to životní prostředí a právě v době koronaviru je to bezpečné a odpovědné řešení. BeRider tak nabízí pro majitele vozů „simply clever“ řešení pro poslední míli pohybu po městě a navazuje rovněž na nabídku veřejné dopravy,” uvedla Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLab.
Firma v honbě za dalšími inovativními řešeními pořádá první ročník BeRider Hackathonu, který má pomoci najít nové možnosti a výzvy ke zlepšení. “Cílem BeRider Hackathonu je vymyslet a vyvinout hardware řešení, které vylepší vaše oblíbené skútry. K samotnému prototypování vám navíc poskytneme také věhlasnou PrusaLab dílnu, kde budete mít k dispozici pořádné nástroje jako 3D tiskárnu, průmyslový laser nebo CNC frézku a soustruh. Dále taky jejich odborníky ke konzultaci a hodně zajímavých workshopů,” uvádí BeRider.
Účastníci mají hledat inovativní řešení v několika klíčových oblastech, například ohledně bezpečnosti, ochraně proti nepříznivému počasí, vylepšení komfortu a personalizaci, výrobě nového typu helmy. Akce se odehraje především online a naplánovaná je na 14 dnů. Týmy budou mít ale možnost využít maker prostorů v Prusalabu. “Zvolili jsme delší formát hackathonu z důvodu, že 3D tisk často trvá i více než jednotky hodin a musí dojít k vystřídání všech zájemců o využití Prusalabu tak, aby byla zajištěna bezpečnost akce,” dodala k akci fima BeRider.