V příštích pěti letech se má počet uživatelů internetu v západní Evropě zvýšit na 211 milionů, což představuje 54 procent populace. Na konci roku 2002 mělo v západní Evropě připojení na internet z domova nebo zaměstnání 37 procent populace. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná agentura Jupiter Research.
Největší nárůst počtu uživatelů se v příštích pěti letech očekává ve Francii, Itálii a Španělsku. Francie by měla mít na konci roku 2008 až 31 milionů surfařů. Podle počtu uživatelů tak zaujme v Evropě třetí příčku po Německu a Velké Británii.
Nárůst počtu uživatelů podpoří podle Jupitera také evropský sektor elektronické komerce. Na čtyřech největších internetových trzích, tedy v Británii, Německu, Francii a Itálii, se má přes internet v roce 2007 prodat zboží v celkové hodnotě 47,1 miliardy eur. To bude asi 3,8 procenta z celkového maloobchodního obratu zemí. Podle Jupiteru budou zákazníci přes internet nakupovat hlavně hudbu a knihy a rezervovat zájezdy, napsala agentura Reuters.

reklama
reklama

-čtk-

reklama